www.sarkpostasi.com

Karamollaoğlu’ndan İttifak Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası soruları yanıtlayan Karamollaoğlu CHP ile görüşeceklerine dair bilgi verdi

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı makamında ziyareti sonrasında sorulan soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşme talebinde bulunduğunu belirterek, “Önümüzdeki hafta başında görüşebiliriz. Biz ittifaklarla ilgili kanaatlerimizi daha önce duyurmuştuk” dedi.

Tarımın Türkiye’deki en stratejik sektörlerden biri olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, çiftçiye verilecek desteğin 81 milyona verilen destek olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

SP GENEL MERKEZİ’NİN TAŞINMASI

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Karamollaoğlu, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’ün, Saadet Partisi Genel Merkezi’nin tahliye edilmesine ilişkin açtıkları davayı kazanmaları konusundaki bir soruya, “Adli süreç tamamlandı ve biz yeni bir yer arayışı içindeyiz. Mekan değişebilir, biz yolumuza başka mekanda devam edebiliriz. Bu bizim çalışmalarımızı engellemez” diye cevap verdi.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞME HAFTAYA

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmenin sorulması üzerine ise “Sayın Kılıçdaroğlu bir görüşme talebinde bulundu. Önümüzdeki hafta başında görüşebiliriz. Biz ittifaklarla ilgili kanaatlerimizi daha önce duyurmuştuk. Mahalli seçimlerde ittifakların söz konusu olmadığını ancak seçim bölgeleri bazında birtakım dirsek temaslarının olabileceğini söylemiştik” ifadelerini kullandı