www.sarkpostasi.com

Erdoğan’dan Portakal’a: Haddini Bilmez, Edep Yoksunu, Ahlaksız

Denizli'de toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal'a ithafen "Kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu" sözlerini kullandı.

0

Denizli’de toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal’a ithafen “Kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Fransa’daki eylemler nedeniyle Türkiye’de barışçıl protestoların mümkün olamayacağını söyleyen Fatih Portakal’ı hedef göstererek “Yargı gereken cevabı verecektir” dedi. Erdoğan ayrıca konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu da hedef aldı.

Erdoğan, Fatih Portakal için şu ifadeleri kullandı:

“Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar, bu ne terbiyesizliktir ya? Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir? Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Ben buna inanıyorum.

“Sen napıyorsun? Burası Paris mi? Gezi olaylarında zaten herkes dersini aldı. 15 Temmuz’da zaten herkes dersini aldı. Bu ülkede bundan sonra bu tür olaylara girişenler bunun bedelini ağır öderler.”

Erdoğan’ın hedefindeki Portakal “Türkiye’de barışçıl protestolar mümkün değil. Hadi bakalım doğal gaz zamlarını protesto edelim. Toplumsal muhalefeti sindirmeye çalışıyorlar” demişti.

Erdoğan: CHP demek çöplük demektir

Erdoğan’ın sözlerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da nasibini aldı. Erdoğan, konuşmasında sık sık CHP’yi eleştirerek “CHP demek çöplük, hava kirliliği, yolsuzluk ve yasaklar demektir” dedi.

Erdoğan Kılıçdaroğlu için “Fransa’da sarı yelekliler var CHP orada. Gezi olayları nerede Bay Kemal orada. Şimdi yine bunların hazırlıkları içindeler. Boşuna bekliyorsunuz, bedelini ağır ödetiriz” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’nun tahrik etmeye çalıştığı bir başka kesim emekliler. Emeklilere AK Parti iktidarı kadar değer veren başka bir hükümet olmadı. Biz iktidara geldiğimizde bu ülkede emekli maaşı 66 liraydı son düzenlemeyle bin liranın altına emekli aylığı kalmadı.”