www.sarkpostasi.com

‘Artık tecrit kalksın ölümler olmasın’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kağıthane Gençlik Meclisi'nin gerçekleştirmek istediği Newroz etkinliği polis tarafından engellendi. Abluka altında konuşma yapan HDP Milletvekili Oya Ersoy, "Ülkede ne zaman demokrasinin kırıntıları ortadan kalksa cezaevleri başka bir hal alıyor. Artık tecrit kalksın ve ölümler olmasın" dedi.

0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kağıthane Gençlik Meclisi’nin gerçekleştirmek istediği Newroz etkinliği polis tarafından engellendi. Abluka altında konuşma yapan HDP Milletvekili Oya Ersoy, “Ülkede ne zaman demokrasinin kırıntıları ortadan kalksa cezaevleri başka bir hal alıyor. Artık tecrit kalksın ve ölümler olmasın” dedi.

HDP Kağıthane Gençlik Meclisi’nin Nurtepe Seçim İrtibat Bürosu önünde gerçekleştirmek istediği Newroz etkiliği ablukaya alan polis, “Ateş yakılması yasak” diyerek gerçekleşecek etkinliği engellemeye çalıştı. Etkinliğe HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ve Kağıthane Belediyesi Eşbaşkan adaylarının yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

‘Artık tecrit kalksın ölümler olmasın’

Etkinlikte konuşan Oya Ersoy, “Bugün burada Newroz’u kutlamak için buluştuk ancak bir arkadaşımız daha yaşamını yitirdi. Bizim bu ülkede ölüme değil yaşama ihtiyacımız var. Ülkede ne zaman demokrasinin kırıntıları ortadan kalksa cezaevleri başka bir hal alıyor. Artık tecrit kalksın ve ölümler olmasın” ifadelerine yer verdi.