www.sarkpostasi.com

Sol Parti Milletvekili Taş’tan Soylu’ya sert tepki: Soysuz bilsin ki bizim annelerimiz korkmaz

0

HABER MERKEZİ

Cumartesi Anneleri’nin İstanbul Galatasaray Meydanı’ndaki 701’inci hafta eylemi ile dayanışmak amacıyla, Almanya’nın başkenti Berlin’de eylem yapıldı. Eylemde konuşan Sol Parti Milletvekili Hakan Taş, “Sayın İçişleri bakanı soysuz bilmelidir ki 70-80 yaşındaki annelerimiz ne onların tabancalarından, ne onların tabancalarından çıkan kurşunlarından, ne onların TOMA’larından korkmaz” ifadelerine yer verdi.

 

‘ULUSLARARASI DAYANIŞMADAN ÇEKİNDİLER’

Eylemde ilk olarak söz alan destek eylemi tertip komite üyesi Zeynep Baran, İstanbul Cumartesi Anneleri eyleminin 700’üncü haftada saldırı olduğunu hatırlattı. Baran, 701’inci haftasında abluka altında geçtiğini vurgulayarak şu sözlere yer verdi: “Ablukaya rağmen basın açıklamalarını tamamladılar. Neden saldırmadılar ? Sözüm ona dünya barış günü diye. Biz biliyoruz ki onlar kanlı dişlerini çıkartıp saldırmaya hazırdılar. Uluslararası dayanışmadan çekinerek saldırmadılar.”

 

‘ANNELERİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Baran’ın ardından konuşan Taş ise 701’inci haftasında saldırılarla karşı karşıya olduğunu ve abluka altında geçtiğini vurguladı. Taş, “Annelerimizi Berlin’den selamlıyorum. Onların eylemine bundan böyle Avrupa’nın bir çok ülkesinde destek vermeye, onların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

‘SOYSUZ BİLSİNKİ ANNELERİMİZ ONLARIN SİLAHINDAN KORKMAZ’

Taş İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da tepki göstererek, “Sayın İçişleri bakanı soysuz bilmelidir ki 70-80 yaşındaki annelerimiz ne onların tabancalarından, ne onların tabancalarından çıkan kurşunlarından, ne onların TOMA’larından korkacaklarını düşünmesin. Kayıplarımız bulunana kadar, kayıplarımızın kemikleri bulunana kadar bu eylem devam etmelidir. Almanya Sol Parti olarak bu eylemlerin içinde yer almaya devam edeceğiz