www.sarkpostasi.com

Haşdi Şabi: SDG’ye saldıran IŞİD’cileri vurduk

Haşdi Şabi, geçen cuma günü Suriye-Irak sınırındaki Suriye Demokratik Güçleri (SDG) mensuplarına saldıran iki IŞİD komutanını öldürdüğünü açıkladı. Bölgedeki IŞİD mevzilerinin sınırın Irak tarafından bombalanmakta olduğu da belirtildi.

0

Suriye’de gözler son günlerde, IŞİD’in birbirinden bağımsız ceplerde varlığını sürdürdüğü Irak sınırına çevrilmiş durumda. ABD liderliğindeki uluslararası koalisyon, Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ve artık Irak ordusuna bağlanmış olan Haşdi Şabi güçleri bölgede ortak operasyon düzenliyor. IŞİD’in geçen cuma günü SDG saldırmasının ardından ise bugün Haşdi Şabi’den yeni bir açıklama geldi.

‘İKİ KOMUTANI ÖLDÜRDÜK’

Haşdi Şabi, SDG’ye düzenlenen saldırıdan sorumlu olduğu belirtilen iki IŞİD komutanını öldürdüklerini duyurdu. Açıklamada, Haşdi Şabi’nin Suriye içindeki IŞİD bölgelerini vurduğu da belirtildi.

NE OLMUŞTU?

IŞİD’in geçen cuma günü Irak sınırındaki Hacin bölgesinde düzenlediği saldırıda en az 14 SDG mensubunun hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Bazı kaynaklar, sayıyı yaklaşık 70 olarak vermişti.

SDG ise Hacin’de operasyon düzenleyen üyelerinin çoğunluğunun Arap gönüllüler olduğunu belirterek, bölgeye Haseke’den daha eğitimli 300 özel kuvvet gönderdiğini açıklamıştı. (Dış Haberler)