www.sarkpostasi.com

Bahçeli’den Minbiç operasyonu açıklaması: Altın fırsat önümüzdedir

0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Minbiç’e ve Fırat’ın doğusuna operasyon düzenlemesi gerektiğini söyleyerek, “Başkalarının ne diyeceğiyle ilgilenemeyiz. Altın fırsat önümüzdedir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde yaşananlara değinerek, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) hedef gösterdi. “Bu düşmanlıkların hepsi üst akıl tarafından planlanmaktadır” diyen Bahçeli şöyle devam etti: “31 Mart’a kadar daha fazla olaya şahit olma ihtimali fazladır. Sosyal ve ekonomik memnuniyetsizliklerin isyana dönüşmesi için çaba harcanmaktadır. Zilletin öne çıkması amacıyla hummalı bir gayret sarf edilmektedir. 24 Haziran’da milli uyanışı kundaklayanlar 31 Mart’ta aynısına mahkum olacaklar. CHP’sinden İP’ine, HDP’sinden PKK ve FETÖ’süne kadar kim Türkiye’nin tarihsel yürüyüşüne engel olmak istiyorsa onunla hesabımız bu dünyada görülecektir. Hiç kimse şansını fazla zorlamasın. Herkes ayağını denk alsın.”
Türkiye’nin kara listeye girmesi için ince bir işçiliğin söz konusu olduğunu dile getiren Bahçeli, “Ülkemizde basın özgürlüğü ile ilgili tartışma yaşanmaktadır. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, Türkiye’de muhalif basının sindirildiğini belirterek, eleştiri dozunu gittikçe artırmaktadır” dedi.
ABD’NİN SURİYEDEN ÇEKİLMESİ
ABD’nin Suriye’den çekilme kararına ilişkin de konuşan Bahçeli, ilk andan itibaren bu iradeye ihtiyatlı yaklaştıklarını söyleyerek, ” Trump bir süre sonra Suriye’den çekilme konusunda zaman vermediğini ifade etmiştir. ABD Başkanı daha ileri giderek Suriye’den çekilsek bile Kürtleri korumak istiyoruz demiştir.”
‘BOLTON MUSUN DALTON MUSUN?’
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un açıklamalarına da tepki gösteren Bahçeli, “Bolton musun Dalton musun bilmem, Türkiye ne yapacağını sana ve patronlarına mı soracak? Bu nasıl bir küstahlıktır, nasıl bir terbiyesizliktir. Müttefikleri Kürt savaşçılarıymışmış. Müttefik olduğunuz insan kasaplarının Kürt kardeşlerimizle en ufak alakaları yoktur. Bunların görüldüğü yerde imhaları vaciptir. PKK’yı ve YPG’yi Kürt kökenli vatandaşlarımızla birleştirmek sapkınlıktır, sapmadı, alçaklıktır. Bundan sonra birbirimizin yüzüne nasıl bakacağız. NATO’nun devamını nasıl sağlayacağız? Kürt kökenli kardeşlerimize Trump’ın muhabbeti yalandır, sahtedir. Türkiye’yi Kürtlerle mücadele halinde göstermek ne adamlıktır, ne dostluktur. Teröristlerin Kürt olarak gösterilmesi güftandır. Terörist teröristtir, insan yerine bile konulamayacaktır.”
‘ALTIN FIRSAT ÖNÜMÜZDEDİR’
ABD ne derse desin, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna operasyon düzenlemesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Başkalarının ne diyeceğiyle ilgilenemeyiz. Altın fırsat önümüzdedir. Zaman, mekan, kuvvet eşgüdüm halinde yorumlanarak Türkiye’nin gücü dosta da düşmana da en kati şekilde gösterilmelidir. MHP terörle mücadelede hükümetin arkasındadır. Menbiç zulümden kurtarılmalıdır. Fırat’ın doğusu kandan, cinayetten arındırılmalıdır” diye belirtti.