www.sarkpostasi.com

Erdoğan: Bana Mozart dinletmek faşistliğin dik alasıdır

0

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu.

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Bu zatı gerçek bir demokrat gibi siyaset yapmaya ikna edemedik” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

AKP-MHP İTTİFAKI

“Yapmış olduğumuz bu ittifak konusunda tüm teşkilat mensuplarımızın partimizin MYK’nın almış olduğu kararlara ve yapmış olduğumuz istişareler neticesinde saygı duymasını özellikle rica ediyorum. Bizler olayları enine boyuna istişaresini yapıyor, kararımızı da ona göre veriyoruzdur. Bu yürüyüşte kaybetmeyi değil, kazanmaya karar vermiş bir davayız. Bunu böyle bilmenizi istiyorum. Aramızdaki bu bağları kimse zayıflatma yoluna gitmesin, kimse ben diye hareket etmesin. Burada ben yok, biz var.”

YİNE GEZİ’Yİ HATIRLADI

“Buna karşılık konu iftiraya, yalana, hakarete gelince aslan kesilirler, Kendisine karşı açtığımız davanın, kazandığımız tazminatın haddi hesabı yok. Kardeşlerin can çıkar, huy çıkmaz. Hangi yola başvurursak vuralım bu zatı demokratlığa ikna edemedik. CHP’nin başındaki zatın kimi belediye başkanları içindeki Bizans sevdası olsun….Bu zatın demokrasinin ve özgürlüğünün sesi olarak tarif ettiği Gezi eylemlerinde Zulüm 1453’te başladı yazıları yazıldı.

“Sıkıntının ana kaynağı bu partinin başındaki zattır. Bu zat, sorsanız demokratlığı kimseye bırakmaz. Ama kendisi genel başkanlık koltuğunda 9 yılda 9 seçim kaybetmesine rağmen yerinden kımıldamaz. Koltuğunu riske atmamak için Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmaya da cesaret edemedi. Bu süreçte dikkatimizi çeken başka husus da CHP’nin başındaki zatın ve diğerlerinin Bizans aşkı oldu. Öve öve bitiremediği Gezi olaylarında, duvarlara zulüm 1453’te başladı sloganı yazılmıştı.”

ERDOĞAN’A GÖRE AKP OLMASAYDI MİLYONLARCA İNSAN SANDALLA KARŞIYA GEÇECEKTİ

“Uzunca bir süredir Türkiye’de ülkenin hayrına yapılan hangi iş varsa CHP hepsinin karşısında yer almıştır. Tüm hizmetleri engellemek için var gücüyle çalışmıştır. Demiryolu hamlesini Gazi’nin ölümüyle durduran yine CHP olmuştur. Boğaz’daki 3 köprünün inşasına, Marmaray ve Avrasya Tüneli’ne yine bunlar en büyük muhalefeti yaptı. CHP kafasına kalsak onlarca milyon insan sandalla karşıdan karşıya geçecekti.”

‘BENİ MOZART DİNLEMEYE DAVET ETMEK FAŞİSTLİKTİR’

Erdoğan grup toplantısında ayrıca, isim vermeden sanatçılar Deniz Çakır ve Rutkay Aziz’i de eleştirdi.

Erdoğan, “Cumhurbaşkanı’nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına Suudi Arabistan’a gidin demek faşistliğin en alasıdır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın sözleri şöyle:
“Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. En son 2-3 gün önce bir konserden çıkan başı açık başörtülü kızlarımıza bu şekilde sataşıp, Suudi Arabistan’a gidin, burada ne işiniz var diyenleri düşünün. Adı da sanatçıymış. Dert başka… Ne derseniz deyin, bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti tam aksine yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir zihniyettir. Bu milleti bidon kafalı, makarnacı, kömürcü diyerek aşağılayanların faşistliği lime lime üzerlerinden dökülmektedir. Türkiye sadece bu faşistler insanları içki içenler içmeyenler, sakallılar sakalsızlar diye ayırır. Yaşam tarzı dayatması sadece bu faşist CHP zihniyetine aittir. Asırlardır, farklılığı içinde yaşatan Anadolu insanı bu durumu zenginlik kaynağı olarak görür. Bu CHP zihniyeti hak ettiği dersi bir kez daha alacaktır.