www.sarkpostasi.com

CHP’li Sezgin Tanrıkulu Leyla Güven ile görüştü

0

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun, Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin kaldırılması talebi ile açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile dün öğlen saatlerinde görüştüğü öğrenildi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin kaldırılması için Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in başlattığı açlık grevi eylemi 67’nci gününde devam ediyor. Abdullah Öcalan dün kardeşi Mehmet Öcalan ile kısa süreli bir görüşme gerçekleştirmiş ve yapılan görüşme HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan tarafından da teyit edilmişti.

Jinnews’in haberine göre, Güven’in dün öğlen saatlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile cezaevinde görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Tanrıkulu, “Koğuştan arkadaşlarının yardımıyla, dış kapıdan sonra da gardiyanların yardımıyla görüş salonuna getirildi. Fiziksel olarak büyük bir güç kaybı söz konusuydu. Bilinci yerindeydi fakat yavaş konuşma durumu vardı. Kilo kaybı vardı, fiziksel güçsüzlüğün nedeni de kilo kaybındandı. Sağlık sorunları vardı ve durumu iyi görünmüyordu. Dediğim gibi bilinç kaybı yoktu fakat sağlık sorunları vardı” ifadelerine yer verdi.

Greve ne kadar daha devam edeceksiniz sorusuna Güven’in şu şekilde cevap verildiği aktarıldı: “Bir milletvekili olarak sorumluluklarım var ve cezaevinde de yapabileceğim tek şey açlık grevine girmek. Bu nedenle bu eylemi başlattım ve taleplerim karşılık buluncaya kadar sürdüreceğim.”

Avukatların bugün tekrar Güven ile görüşmek için cezaevine gitmesi bekleniyor.