www.sarkpostasi.com

Aday gösterilmeyen AKP’li Başkan eylem yaptı

0

Bilecik’in Osmaneli ilçesinin AKP’li mevcut Belediye Başkanı Münür Şahin, tekrar aday gösterilmesine destekçileri ile birlikte belediye binası önünde tepki gösterdi. Başkan Şahin, kalabalığa yaptığı açıklamada, “Bir avuç rantçı, çıkarcı, hain bilgi kirliği ile fitne ve fesatla algı oluşturmuş” dedi.

2014 yılında AKP’den Osmaneli Belediye Başkanı seçilen Münür Şahin, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde parti tarafından bu kez aday gösterilmedi. Şahin, bunun üzerine kendisine destek veren yüzlerce kişi ile birlikte belediye binası önüne eylem yaptı.

“Dik dur eğilme Osmaneli seninle” sloganları atan kalabalığa seslenen Başkan Şahin, “Bizler sizlerle birlikte bu güzel hizmetleri yaparken bir avuç rantçı, çıkarcı, hain bilgi kirliği ile fitne ve fesatla algı oluşturmuş. Bu algılar ne yazık ki aklın mantığın, hizmetin önüne geçmiş. Sonuçta bir dönem daha hizmete devam edeceğimizi düşünürken farklı bir durumlar karşılaştık. Tabii ki partimizin bu kararına saygı duyuyoruz. Ancak bu karar verirken milletin isteğinden ziyade bu algı oluşturan menfaatçi grubun bilgi kirliliğinin etkin olduğunu üzülerek gördük ve sineye çektik” dedi.