www.sarkpostasi.com

İmamoğlu: Halktan talimat alacağım

0

Çatalca’da partisinin düzenlediği mitingde konuşan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, “Hayatı ucuzlatıp, eğitime katkıda bulunacağım. Ben, halktan talimat alıp, sıkıntılarınızı çözeceğim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Çatalca’da yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı mitinge katıldı.

Mitingde konuşan İmamoğlu, çocuklara hizmet etmek için geleceğini söyledi. İstanbul’daki 2,5 milyon çocuğa hizmet edeceğim diyen İmamoğlu, “Bu şehrin mağdurları, kaybedeni olmayacak. Oy verdi iyi oy vermedi kötü olmayacak. İnsanları, yaşam biçimleriyle sorgulamayacağız. Kadınların bu şehrin çalışanı üreteni olmasını istiyoruz. Şehrin kırsalı üretsin istiyoruz. Çatalca’yı birilerinin heba etmesine asla izin vermeyeceğiz. Çatalca’yı doğduğum köy gibi bilip, kadınların patronluğunu destekleyen bir belediye başkanı olacağım. Hizmetlerde ayrımcılık yapılmayacak. Partizanlığı bu şehrin hafızasından söküp atacağız. Benim arkamda, bütün partilere mensup insanlar var. Herkesin ailesini, çocuğunu, yaşam koşullarını düşünüyorum. Her partiye mensup insanların oyuna talibim. Aramızda kalsın, verecekler de” diye konuştu.

‘MEDYAYA ACIYORUM’
İnsanların bağıran, çağıran, kızandan usandığını vurgulayan İmamoğlu, “Vallahi ben kötü söz söylemeyeceğim. Kötü söz, sahibine ait” dedi. Bu sırada sahne önünden, İmamoğlu’nun katıldığı bir TV programında yayının kesilmesi hatırlatılınca, İmamoğlu, “Akşam kestiler ama hanımefendinin bir suçu yok. Türkiye’de sabah akşam konuşuyorlar. Adamlar program yapamıyor. Medyaya da acıyorum” diye belirtti.

‘HALKTAN TALİMAT ALACAĞIM’
Hayatı ucuzlatıp, eğitime katkıda bulunacaklarını sözlerine ekleyen İmamoğlu, şunları söyledi: “Sofra destek paketimiz olacak. Bir haneye giren para, yoksulluk sınırının altındaysa katkıda bulunacağız. Yüzde 20’lere tırmanmış işsizlik var. İşsizliği azaltana kadar sosyal yardımları devam ettireceğiz. Bu süreçte de onlara iş ve istihdam sağlayacağız. ‘Kimin parasını, kime harcıyorsun’ diye soruyorlar. Ey Çatalca halkı, bütçeyi yoksullar için kullanmama izin veriyor musunuz? Ben, halktan talimat alıp, sıkıntılarınızı çözeceğim. Yeni, tertemiz, pırıl pırıl, güler yüzlü, samimi, içten…”