www.sarkpostasi.com

Erdoğan: İnşallah seçimden sonra zaferi kutlamak için tekrar geleceğim

Erdoğan, MHP ile ilk kez gerçekleştirilen ortak mitingde konuşuyor

0

Erdoğan, MHP ile ilk kez gerçekleştirilen ortak mitingde konuşuyor

MHP lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk kez birlikte İzmir’de miting düzenledi. Bahçeli’nin ardından Erdoğan konuşuyor.

Bahçeli’nin konuşmasının ardından kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Asırlardır yolunu kaybedene yol, yurdunu kaybedene yurt, ailesini kaybedene kardeş olan İzmir, Selanik’in, Girit’în Üsküp’ün Varna’nın nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir, ülkemizin tüm renklerini kendinde toplayan İzmir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ordularını 9 Eylül’de yine özgürlüğüne kavuşturan İzmir, garibi bağrına basan İzmir, Doğu’nun Batı’ya açılan kapısı İzmir, Anadolu’daki tüm medeniyetlerin, ticaret yollarının beşiği olan İzmir; Türkiye’nin sadece siyasi değil iktisadi özgürlüğünün simgesi olan İzmir sizleri gönülden kucaklıyorum.

“Ortak mitingimizin ilkini buraya çok önem verdiğimiz için İzmir’de yapıyoruz. Biz Cumhur İttifakı’nı masa başında değil 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı mücadele ederken meydanlarda sokaklarda kurduk. İnşallah bizim bu birlikteliğimiz pazara kadar değil mezara kadar sürer. Türk siyasetinin son zamanlardaki en dirayetli siyasetçisi olarak gördüğüm Sayın Bahçeli ile önümüze kurulan tuzakları birer birer bozarak yolumuza devam ediyoruz. Unutmayın kale içeriden fethedilir. Siz kararı verirseniz evvel Allah bu iş biter Bu vesileyle MHP’ye gönül vermiş tüm kardeşlerimize bu güne kadar göstermiş oldukları asil duruş için şahsım ve partim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Birileri çıkmış ortaya terör örgütünün desteğiyle bu şehirde kendine yol açmaya çalışıyor. İzmir için dişe dokunur tek bir hizmeti olmayanlar bu şehri belli değerler ve korkular üzerinden istismar ettiler. Şimdi gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onlardan buraya inanın hiçbir fayda gelmez. Bu güne kadar hiçbir eserleri var mı? Şu İzmir’in körfezine bakın ya kokudan geçilmiyor. Peki bu İzmir’e layık mı?