www.sarkpostasi.com

Yeni Zelanda Cami Saldırısını Öven Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı

Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan ve 49 kişinin öldürüldüğü saldırıyı Ekşi Sözlük’te övdüğü gerekçesiyle Antalya Alanya'da bir kişi tutuklandı.

0

Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan ve 49 kişinin öldürüldüğü saldırıyı Ekşi Sözlük’te övdüğü gerekçesiyle Antalya Alanya’da bir kişi tutuklandı.

Yeni Zelanda’da 15 Mart 2019 günü Christchurch kentinde gerçekleştirilen cami saldırısını övdüğü gerekçesiyle bir Ekşi Sözlük yazarı gözaltına alındı.

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınan kişi emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Anadolu Ajansı, tutuklanan kişinin Ekşi Sözlük’te saldırıyla ilgili açılar başlığın altına “Videoyu izleyip keşke Türkiye’ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim” yazan kullanıcı olduğu öne sürülüyor.

Ekşi Sözlük’ten açıklama: Hesabı kapatıldı

Konuyla ilgili Ekşi Sözlük’ten bir açıklama yapıldı:

“Yeni Zelanda’da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry’i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır.”