www.sarkpostasi.com

Kim Kardashian’dan ‘Ermeni soykırımı’ paylaşımı

0

Kim Kardashian, ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak tanıyan tasarısı hakkında ‘zafer’ yorumunu yaptı.

Kim Kardashian çocukları ve kardeşleriyle Ermenistan’da çekildiği fotoğrafla birlikte yaptığı paylaşıma “ABD Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı’nı kabul ettiğinde bu Ermeni halkı için çok büyük bir zaferdi! Bu fotoğraf bu ay Ermenistan’da çekildi” notunu düştü.

Kim Kardashian West

@KimKardashian

Yesterday was such a huge victory for the Armenian people when the US House Of Representatives acknowledged the Armenian Genocide! This photo was taken of me and my children this month in Armenia 🇦🇲 by Jackie Nickerson

Resmi Twitter'da görüntüle
8.845 kişi bunun hakkında konuşuyor

ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak tanıyan tasarısını kabulünden sonra Kardashian, “Vay canına, bu inanılmaz sayılara bak! ABD Ermeni soykırımını tanıdı!” paylaşımını yapmıştı.

Kim Kardashian West

@KimKardashian

WOW LOOK AT THESE INCREDIBLE NUMBERS!!! THE U.S. JUST RECOGNIZED THE ARMENIAN GENOCIDE!!!! 🇦🇲🙏🏼✨

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle
2.332 kişi bunun hakkında konuşuyor

Kim Kardashian, ailesiyle birlikte bu yıl 8 Ekim’de Ermenistan’ın başkenti Erivan’daki Tsitsernakaberd “Ermeni Soykırımı Anıtı”nı ziyaret etmişti.

Geçtiğimiz günlerde ABD Temsilciler Meclisi, 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmişti. Temsilciler Meclisi Demokrat Vekili Adam Schiff tarafından nisan ayında sunulan söz konusu tasarı, 405 “evet” oyuna karşılık 11 “hayır” oyuyla meclisten geçmişti.